Össze ér a belsőcombod? Ez nem a legjobb. Szüntesd mg!! Csak kövesd az utassításokat és megoldodik egy kis időn bellül a próblémád!:)
1. Guggolás széles terpeszállásban
A comb és fenék formálásának alapgyakorlata. Minél nagyobb szélességű terpeszben hajtjuk végre a gyakorlatot, annál jobban dolgozik a comb belső része is. Olyan mélyre guggoljunk le, hogy a combok vízszintesek legyenek.
2. Guggolás szűk terpeszben
Ezt nevezzük klasszikus guggolásnak. A comb erősítésére a legjobb gyakorlat. Csípő szélességű terpeszben olyan mélyre ereszkedünk, hogy a sarkunk a fenekünkhöz érjen. Fontos, hogy a sarkat ne emeljük el a talajról.
3. Kitörések
Álló zárt helyzetből messze előre lépünk az egyik lábunkkal úgy, hogy az elől lévő térd a boka felett legyen. A hátul lévő lábat hajlítjuk, a térd majdnem eléri a talajt, majd visszalépünk. Váltott lábbal végezzük az ismétléseket.
A szálkásító edzésterv és gyakorlatok hatását fokozza a megfelelő étrend, ezért érdemes ügyelni arra, hogy csak a valós energiaigényünket kielégítő kalóriamennyiséget vigyünk be a szervezetünkbe!
4. Vádlizás
Álljunk egy lépcső szélére kis terpeszben úgy, hogy a talpunk fele lelógjon. Emelkedjünk lábujjhegyre, majd engedjük a sarkunkat a vízszintes alá.
5. Belső comb gyakorlata
Hanyatt fekvésben a lábakat függőleges helyzetben megtartjuk, kezeket a csípő alá tesszük. Lábterpesztést végzünk a lehető legnagyobb mértékben, majd zárjuk a lábunkat
Belső comb gyakorlatok Nem kell mindennap edzőterembe menned ahhoz, hogybizonyos testrészeket formába hozz. Feszesítés lépésről lépésre: Feküdj abal oldaladra a padlón, a fejedet hajtsd a behajlítottbal karodra (Ha kényelmesebb, a fej alatt lévő karodat ki is nyújthatod). Úgy helyezkedj el, hogy a fejed, abal könyököd, abal vállad, a csípőd és a bokád végig egyenes vonalat alkosson a gyakorlat közben. Amire figyelned kell a gyakorlat közben: A fejed, a könyököd, a vállad, a csípőd és a bokád végig egy vonalban legyen a gyakorlat közben! Nyújts egyet! Óvatosan érintsd meg a bokád belső felét és próbáld őketolyan távol nyomnia testedtől, amennyire csak tudod. Maradj így és számolj húszig. Összpontosíts a kinyújtott karodra, valamint a combod belső és külső oldalára. Bár minden izom erősítése után elengedhetetlen a megfelelő nyújtás, mégis a közelítő izmok esetében talán a legfontosabb, hisz ha elhagyjuk, a comb átmérője megnőhet, nem beszélve arról, hogy élettanilag sem egészséges.
Egyszerű gyakorlatokkal,kis odafigyeléssel és kitartással otthoni környezetben is könnyen megszabadulhatsz a kellemetlenzsírpárnáktól.
Ezt a gyakorlatsort hetenként legalább kétszer-háromszor végezd el.
Tedd ajobb lábadat behajlítva a padlóra a csípőd elé úgy, hogy derékszöget zárjon be a törzseddel.
Feszítsd vissza a bal bokádat és lassan emeld fel abal lábadat olyan magasra, amilyen magasra csak tudod (legalább félúton legyen a bal vállad magasságához). A behajlított térded végig maradjon a földhöz szorítva.
A vízszintesen kinyújtott lábaddal végezz apró lábemeléseket (kb. nyolcat vagy edzettségi szintednek megfelelően 2X8-at) úgy, hogy közben nem engeded vissza a lábadat a talajra. Ha végeztél, óvatosan tedd le a bal lábadat, és ismételd meg ajobb oldalra is a gyakorlatot.
Lábemelgetés közben csak a gyakorlat végén engedd vissza teljesen a talajra a lábadat- a gyakorlat közben igyekezz megtartani azta levegőben!
Az egész gyakorlatsort ismételd meg ötször a jobb, ötször a bal lábbal.
Tipp: edzettségi szintednek megfelelően 1/2-2 kg-os súlyt is tehetsz a bokáidra.
Ha befejezted a gyakorlatsort,ne feledkezz el a nyújtásról sem:
Ülő helyzetben nyisd nagy terpeszbe a lábadat ésfeszítsd vissza a bokádat. A hátad végig legyen egyenes. Kinyújtott karraladdig hajolj előre, amíg a hátadat egyenesen tudod tartani. Ne görbülj össze.Gyakorlatok combközelítő izmokra
Bár minden izmai a comb hajlító- és feszítőizmai között a test középvonala felé helyezkednek el. Funkciójukat tekintve a csípőizületet mozgatják.
A szeméremcsonttól lefelé haladva helyezkedik el a fésűizom, a rövid, hosszú, nagy combközelítő izom, melyek többek között a combot közelítik, és kissé kifelé forgatják illetve legalul a két izületet is áthidaló izom, a karcsúizom, amely a combot közelíti és kissé befelé forgatja.
Lássuk, hogyan edzhetjük, formálhatjuk ezeket az izmokat!
- Kiindulóhelyzet: állás egy lábon, térd hajlított, másik láb nyújtott, lábfej érinti oldalt a talajt, karok oldalsó és mellső középtartásban.
Nyújtott láb keresztezése az álló láb előtt kartartáscserével, majd ismét kiindulóhelyzet.
- Kiindulóhelyzet: ugyanaz, mint az 1. gyakorlatban.
Nyújtott láb közelítése visszafeszített lábfejjel az álló láb sarkához kartartáscserével, majd kiindulóhelyzet.
- Oldalt fekvés, alkartámasz, láb a törzzsel egy vonalban nyújtva, visszafeszített lábfejjel a talajon. Másik láb hajlított térddel keresztben. Az alsó lábon lábtámasz. A közelítő izom megfeszítésével lábemelés és -leengedés a talajra.
- Kiindulóhelyzet: oldalt fekvés, alkartámasz, alul lévő láb kinyújtva előre, derékszöget zár be a törzzsel, felül lévő láb felhúzva, lábtámasszal a talajon. Lábemelés a törzs felé, majd lábleengedés a talajra.
Kiindulóhelyzet: hanyattfekvés, keresztcsont alatt tenyérrel támasz a talajon, láb derékszöget zár a törzzsel, nyújtva, felemelve, lábfej lefeszítve. Láb nyitása terpeszbe és zárás a belső comb megfeszítésével.
Kiindulóhelyzet: ugyanaz, mint az 5. gyakorlat esetében. Belső talpél zárva tartásával térhajlítás a mellkas irányába, és térdnyújtás.
Nyújtó gyakorlat
Minden gyakorlat végén ajánlott a streching, azaz nyújtás: például hanyattfekvésben, terpeszbe leengedve a lábat.